Ziekte en verlof

Ziekmelding via Magister

Ziekmeldingen geeft u digitaal door via Magister. Dit kan via de website van 2College of via de Magister-app. Het doorgeven van ziekmeldingen kan vanzelfsprekend alleen met uw ouderaccount.

  • Als u inlogt via de website, kies in de linker menubalk voor ‘Afwezigheid’ en vervolgens rechtsboven op ‘Melden’. Selecteer de datum en voer een opmerking of toelichting in. Klik daarna rechtsboven op ‘Versturen’ en geef ‘Akkoord’.
  • Als u inlogt via de app, kies dan linksboven in het menu ‘Afwezigheid’. Kies rechts onderin het scherm ‘Melden’ en selecteer ‘vandaag’ of ‘morgen’. Voer een opmerking of toelichting in. Klik daarna rechtsboven op ‘Melden’.

Ga direct naar ziekmelden via Magister

Let op!

  • Ziek melden in Magister kan alleen voor de huidige dag en/of de volgende dag. Is uw kind langer ziek, dan herhaalt u de procedure van ziek melden.
  • Ziek melden op vrijdag kan alleen voor vrijdag en niet alvast voor maandag. Ziek melden op zaterdag is niet mogelijk. Als u uw kind op zondag ziek meldt, dan kan dit alleen voor maandag.
  • De ziekmelding wordt alléén geregistreerd op ingeroosterde lesuren, dus niet op uren waarop een andere activiteit gepland is. Als er geen roosteruren zijn of alleen een geplande activiteit, dan krijgt u hiervan een melding. U kunt uw kind dan niet via Magister ziek melden. De ziekmelding moet dan telefonisch worden doorgegeven.
  • Als uw kind langdurig ziek is, dan vragen we u contact op te nemen met de leerlingcoördinator van uw kind.

Telefonisch ziek melden

Indien u uw kind telefonisch wilt ziekmelden, vragen wij u dit vóór 8:30 uur te doen.
De school is vanaf 8:00 uur bereikbaar op telefoonnummer: 088-02 32 600.

Kort verlof

Het gaat hierbij om verlof voor vier lesuren of minder, bijvoorbeeld voor bezoek aan huisarts, fysiotherapeut, orthodontist of tandarts.

NB! Indien een leerling vanwege een blessure niet mee kan doen met gym, dient de leerling wel op school te zijn. Hiervoor vraagt u dus geen kort verlof aan. U kunt in dat geval een berichtje sturen aan de gymdocent of een briefje meegeven. Het programma voor de leerling wordt dan aangepast. 

Een aanvraag voor kort verlof kunt u alleen digitaal doorgeven. Dit kan via de website van 2College Durendael, door middel van het digitaal formulier: ‘Aanvraag verlof – 2College Durendael’. U bent verplicht om alle onderdelen van het formulier volledig in te vullen. Nadat u het digitaal formulier hebt verstuurd, krijgt u een bevestigingsmail.

Graag vernemen wij het kort verlof minimaal één dag van tevoren, waarbij het voor zich spreekt dat dergelijke bezoeken zoveel mogelijk buiten lestijd worden gepland. Daarnaast geldt voor leerlingen van de bovenbouw dat verlofaanvragen niet gedaan mogen worden voor dagen waarop de leerling een PTA-toets heeft.

Buitengewoon verlof i.v.m. bijzondere (gewichtige) omstandigheden

Het gaat hierbij om verlof voor meer dan vier lesuren. Bijvoorbeeld in geval van een verhuizing, rijexamen, huwelijk of overlijden. Of u wilt verlof aanvragen in verband met een religieuze feestdag.

Buitengewoon verlof aanvragen
Ook deze aanvraag wordt door middel van het digitale formulier doorgegeven. Omdat een verlof van deze aard goedgekeurd moet worden door een leerlingcoördinator, teamleider of directeur, vragen wij u deze (voor zover mogelijk) minstens één week van te voren in te sturen. Er wordt in het aanvraagformulier gevraagd naar een bijlage. Deze is verplicht en dient als bewijs voor ons en de leerplichtambtenaar. Nadat u het formulier in zijn geheel heeft ingevuld, ontvangt u een bevestigingsmail. Dit is nog geen akkoord. Later volgt er een mail met het besluit omtrent de verlofaanvraag.

 

FORMULIER AANVRAAG VERLOF – 2COLLEGE DURENDAEL